Technologiczne wyzwania menedżerów CC

Eksperci

19 października 2023 r.

Karol Bancerz, Wydawca ccnews.pl (moderator)

Z branżą call center związany od 18 lat. Od prawie 16 lat prowadzi CCNEWS.pl, pierwszy, największy i najpopularniejszy w Polsce vortal o customer care dostarczający na Polski rynek contact center wiedzę i informacje wspomagające zarządzanie outsourcingowymi i in-house contact center. Pomysłodawca Festivalu Call Center, Customer Care Festival i cyklu spotkań CX Masters.

Prowadzi autorski podcast Rzecz o kliencie. Zwolennik zrównoważonego rozwoju biznesu ze wsparciem sztucznej inteligencji. Autor setek felietonów i komentarzy eksperckich dla wielu czasopism i serwisów informacyjnych.

dr Beata Brynczak, Radca prawny, DzialPrawny.pl

Radca prawny z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem zawodowym, doktor nauk prawnych. Posiada doświadczenie w obsłudze prawnej zarówno firm prywatnych, jak i instytucji publicznych, które przekłada na rozwijanie rozwiązań LegalTech w ramach www.dzialprawny.pl. Specjalizuje się w doradztwie prawnym dla dużych organizacji w zakresie prawa gospodarczego, prawa umów, prawa IT. Dobrze odnajduje się w roli negocjatora, wsłuchując się w potrzeby biznesu, przekładając doświadczenie na proste i profesjonalne rozwiązania. Mentorka. Prelegentka na licznych konferencjach i webinariach o tematyce technologicznej w świecie prawników.

ChatGPT, OpenAI 

Jestem ChatGPT, zaawansowanym modelem języka stworzonym przez OpenAI. Moją główną funkcją jest dostarczanie informacji i pomaganie w odpowiadaniu na pytania oraz wykonywaniu różnych zadań tekstowych. Nie jestem rzeczywistą osobą, ale programem komputerowym, który działa na podstawie dużej ilości danych tekstowych, aby generować odpowiedzi na różnego rodzaju pytania i prośby. Jeśli masz pytania lub potrzebujesz pomocy, chętnie postaram się Ci pomóc!

Maciej Chojnowski, Dyrektor programowy, Centrum Etyki Technologii Instytutu Humanites

Współtwórca i dyrektor programowy Centrum Etyki Technologii Instytutu Humanites. Autor pierwszej w języku polskim popularnonaukowej syntezy na temat odpowiedzialnego rozwoju AI pt. "Etyka sztucznej inteligencji. Wprowadzenie".

Członek Rady Programowej Grupy Roboczej ds. Sztucznej Inteligencji (GRAI) w KPRM, gdzie prowadzi projekt poświęcony praktycznej realizacji wymogów etyki AI zgodnie z podejściem Ethics by Design.

Twórca modelu integrującego formalny, praktyczny i systemowy wymiar AI governance. Był redaktorem pierwszego niekomercyjnego portalu poświęconego AI i cyfrowym technologiom: sztucznainteligencja.org.pl, w którym zajmował się tematyką etyki i prawa AI.

W centrum superkomputerowym ICM UW promował rozwój High Performance Computingu w Polsce i współtworzył serwis Otwarta Nauka, który popularyzował idee otwartego dostępu do danych i badań naukowych.

Krzysztof Ciąpała, Manager obszaru rozwoju Contact Center, Bank Millennium 

Manager z 10 letnim stażem w bankowości, specjalizujący się w technologiach i analityce obszaru Contact Center. Od początku kariery związany z optymalizacją procesów, od 6 lat skutecznie zarządzający obszarem rozwoju Contact Center Banku Millennium.

Na koncie ma takie projekty jak wdrożenie platformy Omnichannel Genesys, połączenie Contact Center Banku Millennium i Eurobanku w ramach fuzji banków. Od 2021 roku odpowiedzialny w Banku Millennium za wdrożenie i rozwój voicebotów, które rozwiązują sprawy klientów banku.

W swojej pracy kieruje się podejściem empirycznym, lubi eksperymentować, zbierać dane i nieustannie szukać usprawnień.

Prywatnie – fan Pink Floyd i niespełniony gitarzysta amator.

Rafał Dywan, Dyrektor Departamentu Bankowości Bezpośredniej, Bank Millennium 

Doświadczony manager specjalizujący się w sprzedaży i obsłudze klienta kanałami zdalnymi. Twórca wielu innowacyjnych projektów pozwalających na podwyższenie wskaźnika satysfakcji klienta, obniżenie kosztów, podwyższenie sprzedaży czy migracji klientów pomiędzy kanałami obsługi w Grupie PZU. Współtwórca jednego z największych wielojęzycznych działów obsługi klienta i sprzedaży działających na rynku polskim. Jako CEO osiągnął najwyższy wynik finansowy firmy lidera outsourcingu usług Contact Center w Polsce. Obecnie kieruje bankowością bezpośrednią w Banku Millennium SA. Bank jest obecnie jednym z liderów sprzedaży i obsługi klienta zdalnymi kanałami kontaktu. Uwielbia uprawiać wiele dyscyplin sportu i wielkim fanem swojego syna, który występuje w centralnej lidze juniorów jako zawodnik klubu Escola Varsovia. 

Wolfram Gürlich, Creator of Dialfire platform for phone campaigns

Wolfram is the founder and owner of a company group founded in 2004 that includes a 2000+ strong BPO as well as a software development company of which he is the CEO and which has developed the call center platform Dialfire.

He looks back at more than 25 years of experience in the call center industry and has a background in informatics, both of which were key for the implementation of Dialfire, a robust cloud-native platform for phone campaigns with possibly the fastest predictive dialer out there - allowing for more conversations in less time - even for small teams, full insights into campaign performance as well as exceptional personalisation capabilities with and without API.

And outside of the office? His colleagues joke about him as being a Mr Gadget with a solution for everything. Ever thought about face recognition for a chicken feeder?

Cezary Kuik, Senior Business Applications Specialist, Allegro

Ekspert od systemów IT wykorzystujących sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe. Reprezentuje grupę Allegro, w której jest odpowiedzialny za kreowanie rozwiązań do automatyzacji procesów biznesowych mających wspierać pracę obsługi klienta, jak też doświadczenie użytkowników platformy. Kierownik techniczny grantu realizowanego w ramach programu NCBR BRidge Alfa, w którym kieruje pracami nad rozwojem narzędzi wykorzystujących modele generatywne do optymalizacji ścieżki klienta w internecie. Wykładowca przedmiotu "AI w marketingu" w Wyższej Szkole Europejskiej (filia Uniwersytetu SWPS). Twórca strony promptopedia.pl - darmowej encyklopedii o prompt engineeringu dla osób nietechnicznych.

Krzysztof Lehmann, Zastępca Dyrektora Delegatury UOKiK w Bydgoszczy, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Prawnik. Od ponad 12 lat pracuje w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Nadzoruje postępowania w sprawach naruszenia przez przedsiębiorców zbiorowych interesów konsumentów i stosowania niedozwolonych postanowień umownych. Koordynuje w UOKIK wdrażanie projektów związanych ze stosowaniem sztucznej inteligencji (AI), które m.in. mają pomóc w wyszukiwaniu klauzul abuzywnych w umowach lub dark patterns na stronach internetowych. 

Jest też głównym rozgrywającym działań związanych z rynkiem influencer marketingu. Odpowiadał za przygotowanie wydanych we wrześniu 2022r. Rekomendacji Prezesa UOKiK dot. oznaczania treści komercyjnych w mediach społecznościowych. Konsekwentnie monitoruje rynek i stawia zarzuty tym, którzy nie chcą dostosować się do obowiązującego prawa. 

Autor publikacji z zakresu ochrony interesów konsumentów. Wykładowca KSSIP. Po pracy – miłośnik sportów siłowych i wydolnościowych.

Anna Lewandowska, Dyrektorka Doświadczeń Klientów i Obsługi B2C, Orange

W pracy zawodowej od „zawsze” związana jestem z obsługą klientów.

Od 2013 roku zarządzam obsługą Call Center klientów indywidualnych Orange Polska
a od 4 lat z sukcesem łączę obsługę ze sprzedażą usług.

Od 2022 roku do moich obszarów odpowiedzialności dołączyłam zarządzanie Customer Experience i Customer Journey Rynku Konsumenckiego Orange Polska.

Zarządzanie procesami i obsługą klientów Biznesowych również nie jest mi obce. Przez klika lat odpowiadałam za projekty podnoszące jakość i efektywność obsługi klientów oraz za wdrożenie standardu Customer Operations Performance Center w Rynku Biznesowym Orange Polska.

W życiu zawodowym kieruję się zasadą: „Rzadko jest tak dobrze, aby nie mogło być lepiej” i „Świętując sukcesy, już stawiaj sobie kolejny cel”.

Kamil Paduch, Pełnomocnik Zarządu, Tide Software

Z branżą Telco związany od ponad 10 lat. Specjalizuje się głównie w segmencie B2B. Doświadczenie zawodowe zdobywał u największych operatorów w Polsce. Ekspert w dziedzinie zwiększania efektywności pracy działu call/ contact center. Dzieli się swoim doświadczeniem i umiejętnościami z firmami, doradzając im jak zwiększyć współczynnik „kontaktowalności”, wykorzystując w tym celu narzędzia teleinformatyczne.

Bogumił Perzyna, Dyrektor Pionu Sprzedaży i Wsparcia Klienta Direct, Link4 

Doświadczony manager sprzedaży z udokumentowaną historią pracy w branży ubezpieczeniowej i bankowej. Silny specjalista ds. Sprzedaży, posiadający umiejętności w zakresie zarządzania operacyjnego, Lean Operations, zarządzania relacjami z klientami (CRM), zarządzania sprzedażą i budowania zespołu. Silna motywacja do realizacji celów Od 2003r. do 2007r. pracowałem w LINK 4 jako Konsultant sprzedaży i jako Kierownik Zespołu. Do 2011 w Liberty Direct zajmowałem się sprzedażą i obsługą klienta. Do 2016 w Proamie zajmowałem się wszystkim, co związane z telefoniczną obsługą klienta - w tym Zespołem Wsparcia Agenta, budowałem aplikację dla zewnętrznych partnerów oraz opracowywałem zasady współpracy z zewnętrzną siecią sprzedaży. Potem przyszedł czas na Idea Bank i sprzedaż produktów bankowych przez telefon. Od września 2019 powrócił do korzeni i w LINK4 objął stanowisko Dyrektora Pionu Sprzedaży i Wsparcia Klienta Direct.

mec. Bartosz Pilc, Radca Prawny, Partner w Kancelarii Prawnej, CORE Law (moderator)

W codziennej pracy stawiam na bliską relację z klientem, podejście human-to-human, otwartą dyskusję i dążenie do rozwiązań, które efektywnie wspierają biznes. Jestem przekonany, że usługi prawne muszą dawać klientowi wartość dodaną oraz pozwolić wykonać krok do przodu w realizacji celów biznesowych.

Na co dzień pracuję z członkami zarządów, dyrektorami marketingu, inspektorami ochrony danych, osobami na stanowiskach CMO oraz Head of Growth, a także liderami zespołów w agencjach marketingowych. Jako specjalista w dziedzinie prawa marketingu, ochrony danych osobowych oraz e-commerce rozwiązuję problemy zamiast je tworzyć. Aktywnie wspieram klientów jako członek zespołów projektowych. Negocjuję kontrakty, audytuję strony internetowe oraz aplikacje. Analizuję ryzyko oraz projektuję treści prawne i regulaminy, a także wewnętrze polityki i procedury związane z ochroną danych osobowych. Występuję również jako prelegent na konferencjach branżowych.

Mariusz Piturecki, Head of Digitalization and AI Department, Alior Bank

Ma ponad 25 letnie doświadczenie w budowaniu oraz rozwijaniu rozwiązań i systemów dla bankowości i finansów.  

Był jednym z pierwszych pracowników departamentu IT w Alior Banku, gdzie odpowiadał za przygotowanie i wdrożenie kluczowych systemów przed startem działania instytucji. 

Ma doświadczenie w zarządzaniu dużymi projektami technologicznymi oraz budowaniu i wdrażaniu strategii biznesowych. 

Brał udział w wielu kluczowych projektach wdrożonych z sukcesem przez Alior Bank, m.in.: Big Data, Alior Sync i T-Mobile Usługi Bankowe i ostatnio Platforma AI. 

Zarządzał działem rozwoju w Alior Bank Innovation Lab, które przez lata było silnym ramieniem R&D dla całego Banku, odpowiedzialnym za tworzenie nowych projektów i poszukiwanie nowych obszarów rozwoju biznesu. 

Obecnie wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie w dziedzinie AI i BigData kierując największym projektem wdrożenia i rozwoju sztucznej inteligencji w Alior Banku.

Michał Prządka, Niezależny konsultant AI i LLM

Konsultant wspierający transformację biznesową z wykorzystaniem AI i LLM. Ponad 20 lat doświadczenia na styku biznesu, technologii i danych. Doświadczenie zawodowe zarówno w startupach jak i ugruntowanych korporacjach. Ekspert i lider odpowiadający za opracowywanie i wdrażanie strategii. Wcześniej Operations Director w Kantar, odpowiedzialny za transformację największego działu w firmie, w oparciu o nowoczesne procesy i technologie. Były członek zarządu Kantar Polska i OFBOR. Z wykształcenia informatyk oraz socjolog.

Marcin Sosnowski, Dyrektor ds. rynku contact center, Polskie Stowarzyszenie Marketingu SMB (moderator)

Ekspert w zakresie zarządzania call/contact center. Specjalizuje się w doradztwie i zarządzaniu operacyjnym call center. Z branżą związany od 2000 roku. Przez wiele lat pracował w departamentach obsługi klienta i sprzedaży, potem jako Dyrektor Operacyjny outsourcingowej spółki ContactPoint. Następnie był odpowiedzialny za koordynację działań operacyjnych we wszystkich spółkach największej grupy outsourcingu call center w Polsce – Call Center Poland S.A., ContactPoint sp. z o.o., Call Connect sp. z o. o. W ramach grupy kapitałowej Internet Group realizuje projekty wspierające contact center w zakresie IT w technologicznej spółce Webtel. Odpowiedzialny z ramienia Stowarzyszenia Marketingu Bezpośredniego za wdrożenie w Polsce europejskiej normy jakościowej dla callcenter (EN 15838) i schematu certyfikacji zgodności z wymaganiami normy – ECCCO (EuropeanConfederation of Contact Centre Organisations). Obecnie odpowiada za koordynację procesów certyfikacji realizowanych przez SMB. 

Agnieszka Wrońska, Dyrektor Pionu Transformacji Usług, Dyrektor Centrum Obsługi i Operacji w Obszarze Operacji,  PKO Bank Polski

Doświadczony lider instytucji finansowej skoncentrowany na podnoszeniu skuteczności procesów i efektywności kosztowej organizacji w obszarze obsługi i operacji. Manager zorientowany na współpracę i wyniki osiągane przez zespół. Innowator z potwierdzoną umiejętnością tworzenia i rozwijania strategii działania oraz osiągania zakładanych rezultatów z użyciem automatyzacji i robotyzacji procesów. Odpowiedzialna zarówno za poprawę efektywności operacyjnej i kosztowej jak i za sprzedaż produktów consumer finance i ubezpieczeń. Zarządza rozproszonymi, wielozadaniowymi zespołami w strukturze 3k+. Współtworzy strategię banku i prowadzi inicjatywy strategiczne. Promuje w organizacji zarządzanie jakością i jakość zarządzania, przykłada dużą uwagę do budowania nowoczesnej kultury organizacyjnej. Pracuje z pasją i energią kierując się przekonaniem, że “Management is doing things right; leadership is doing the right things.”

Ola Żuk, Head of Securitas Operation Center, Securitas Polska & Securitas Services

Od 20 lat aktywnie związana z obsługą klienta i sprzedażą, w szczególności w sektorze bankowo-finansowym ze specjalizacją w dziedzinie contact center. Ekspert w modelowaniu efektywnych procesów obsługowych (Polbank EFG i Raiffeisen Bank) z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu zdalnymi kanałami obsługi, wsparciem sprzedaży, sprzedażą, retencją i procesem reklamacyjno-skargowym (Cetelem Bank, Sygma Banque, Oney Polska, Securitas). 

W połowie 2021 roku podjęła się wyzwania standaryzacji procesów obsługowych w branży Security, obejmując rolę szefowej obsługi klienta oraz data cleansing project manager’a w Securitas Polska i Securitas Services. Obecnie zarządza polskimi strukturami Securitas Operation Center, sercem obsługi i wsparcia zdalnego Securitas. 

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej (Uniwersytet Warszawski) oraz studiów menedżerskich dla wyższej kadry zarządzającej (Szkoła Główna Handlowa). Pasjonatka klientocentryzmu oraz badań nad komunikowaniem masowym i środkami perswazji medialnej.

Kontakt w sprawie konferencji

Marcin Sosnowski - Dyrektor ds. rynku contact center

marcin.sosnowski@smb.pl, +48 692 174 347